Свято Масляної в Мирополі

Радість свята Масляної, що організували в Мирополі, відчули всі серця, сповнені тепла та любові

У суботу, в передостанній день перед Великим постом, на ринковій площі Мирополя представили яскраве та веселе дійство, приурочене одному з  найстаріших  свят слов’янських народів – Масляній. Влаштували і ярмарок, активну участь у  якому взяла також громадська спілка  «Порядок і справедливість».

Як і на попередньому заході, що тиждень тому проходив у  Романові, спілчанці  випікали млинці та деруни. Виручені кошти, за  пропозицією активу Миропільської об’єднаної територіальної громади, спрямували на  розвиток  історико – краєзнавчого музею, що діє при опорному  навчальному закладі селища над Случчю.

Наразі, завдячуючи  перемозі  на обласному конкурсі  екскурсоводів старшокласниці Дарини Дяченко,  музей Миропілля став відомий  на теренах всього краю Жита й Миру. А 21 березня він буде представлений на Всеукраїнському етапі конкурсу, адже містить унікальні та надзвичайно цінні експонати, які виховують в дітей та дорослих  почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини.

Стало гарною традицією проводити в Миропільському музеї  виховні години, уроки – реквієми, зустрічі випускників, засідання круглого столу, предметні дискусії.

Обов’язок  громадянина закликає кожного, хто оглядає тематичні кімнати приміщення  духовного скарбу, вклонитися подвигу   солдатів і офіцерів Другої Світової й тих героїв-земляків, котрі  віддали свої молоді життя, захищаючи  цілісність України  на її Сході.

Тож  яскраві й колоритні заходи величання Весни, що проходили на Миропіллі, насправді передбачали  набагато глибшу мету –  прагнення до того, щоб весняним теплом  сповнилися й серця  всіх учасників  свята.

Лідер громадської спілки «Порядок і справедливість»  Аудрюс Рашкаускас переконаний, що  такі красиві свята  єднають та згуртовують людей, дають їм  можливість не лише відпочити, але й  проявити свої  найкращі якості. Сьогодні він вдячний кожному, хто  зробив і ще зробить свій внесок у підтримку  історико-краєзнавчого музею, який насамперед потребує оновлення  стендів.

Того суботнього дня Г С «Порядок і справедливість» зібрала на  Масляній  від продажу млинців  та дерунів 2 тисячі гривень. Ці кошти  представник спілки Микола Бондар  вручив на відкритій сцені завідувачці  музеєм Юлії Клименко.

Спілчанці ставили за мету  не лише збір коштів. Вони охоче безкоштовно частували  смачними українськими стравами  людей з незначними матеріальними доходами, дітей з багатодітних родин. Тож радість Масляної дійсно відчули всі серця, сповнені тепла і любові.

Марія РОМАНЧУК

СХОЖІ ПОВІДОМЛЕННЯ

Scroll Up